Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/69832/virtual/www/domains/stenicedomaci.com/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Poradna – Štěnice domácí

Poradna

Štěnice domácí

Štěnice v posteli

Vojtěch 29.09.2017
Dobrý de, mám v posteli štěnice a nedovedu si vysvětlit, jak se tam dostaly. Občas mi tam leží kočka. Je možné, že je tam zanesla ona? Jsem ze Sokolova. Je zde někdo poblíž, kdo by mi pomohl?
Děkuji

Stenice

Simona 06.09.2017
Dobrý den, našla jsem pod kobercem a v úložném prostoru pod postelí jakýsi obal z brouka svlečenou pruhovanou průhlednou kůži. Mohou to být již mrtvé staré štěnice?

Stenice na ubytovne

Pavla 28.02.2017
Dobry den. Momentalne bydlim na ubytovne.Ale budu se stehovat do cisteho bytu bez stenic.Ovsem mam obavu,abych si je nezbalila sebou,takze mam dotazy.Muzou se stenice drzet spotrebicich,pracka,lednice,mikrovlnka,rucni slehac,zehlicka.Dekuji za odpoved

stenice

Jana Stranska 10.06.2014
Prosim o radu jak se zbavit stenic,uz nam provedli postrik ,ale malem nam otravili pejska jorka nejde to ekologicky?

pupínky od štěnic

Eva 19.04.2014
Dobrý den,prosím Vás poraďte mi,čím se namazat,aby mi slezly pupínky od štěnic.Druhý a třetí den mám z nich velké červené pupeny po celém těle.Dr.mi dala Triamcinolon.Deratizace v jiném bytě,kde jsem je chytila z postele z jednoho přespání už proběhla a já se vrátila do čistého bytu domů!A pupeny mám velké i malé,jak na ně?
Děkuji.

štěnice ověřeno lékaři

Eva 31.03.2014
Dobrý den máme doma štenice byli sm eu kozniho tam n am to potvrdili ale je jen postipana dcera ja a manžel ne pani z kozniho rikal ze jejich trusi byvaji na prosteradla prjela jsem koukla a fakt tam byli potrebuji pomoct jsem uz zoufala tvrva to dlouho mala ani nespi mame RODINY DOMEK A VEDLE SOUSEDA ZIJE JAKO NASKLADCE POTREBUJI POMOCT DEKUJÍ SEM ZOUFALA MOC

Štěnice přetrvávají i po dvou postřicích

Lucka 04.03.2014
Dobrý den,
bydlíme v bytě. Již asi 2 měsíce se já a děti (2 různé pokoje) budíme se štípanci. Myslíme,že to mohou být štěnice. Provedli jsme důkladnou prohlídku snad všeho -nenašli jsme žádné známky přítomnosti. Pozvali jsme deratizátora, který prohlédl byt-nic nenašel. Pro jistotu jsme nechali ošetřit byt postřikem. Ovšem štípance se začaly zase objevovat. Deratizér nám tu nechal postřik s tím ať po 10 dnech jej provedeme sami. Stalo se, znovu jsme důkladně vše prohlédli,provedli postřik dle návodu, nic se nenašlo – a opět štípance. Nyní je to asi 10 den od druhého postřiku, dnes jsem objevila jeden štípanec. Co teď? Je to vážně „na hlavu“, začínám propadat zoufalství. Je možné,že se i po takové době a dvou zásazích nic nenašlo? Díky za odpověď.

Re: Štěnice přetrvávají i po dvou postřicích

Jakub 04.03.2014
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. V tomto případě doporučujeme použití lepových lapačů na štěnice. Umístí se pod postel a případné štěnice se na ně nalepí. Bohužel ani tato metoda při zjišťování výskytu štěnic není 100%. Dále doporučujeme navštívit dermatologa, aby vyloučil případně jiný zdroj pupínků. Pokud budeme předpokládat, že se u Vás vyskytují štěnice, tak nechávat postřik na klientovi je velmi neprofesionální postup. Nehledě na to, že s profesionálními postřiky klient ani pracovat dle platné legislativy nesmí. Doporučil bych tedy vyhledat jinou firmu.

Štěnice v okolních bytech

Hanka 24.02.2014
Dobry den, bydlim v panelovem byte a jiz 2roky tu jsou zaznamenany stenice.parkrat to tu vystrikaly a jiz vic jak pres pul roku jse i to nikdo nezajima. Stenice jsou od prizemi az do 7 patra.kdyz vyuziji vase sluzby je sance na uplne vyhubeni kdyz v byte po de mnou a vedle me deratizace neprobehne?dekuji predem za odpoved.

Re: Štěnice v okolních bytech

Jakub 24.02.2014
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Štěnice rády migrují. Neproběhne-li opětovný postřik i v okolních bytech, bude Vámi vynaložené úsilí zbytečné. Chvíli u Vás nebudou, poté se s velkou pravděpodobností opět vrátí.

 

Štěnice domácí

Bydlím v ubytovně

Novák 27.01.2014
Dobrý den! Bydlím v ubytovně zamořené štěnicemi a majitel, i přes stížnosti, tuto situaci nijak neřeší. Mohu se obrátit na nějakou instituci? Myslím že ze zákona o ochraně veřejného zdraví je vedení ubytovny povinné zajistit desinsekci kvalifikovanými pracovníky. Kam se tedy mám obrátit s případnou stížností? Štěnice tu jsou přemnožené a občasný postřik který vykonává správce ubytovny je neúčiný. Děkuji za odpověď. Toman

Re: Bydlím v ubytovně

Jakub 27.01.2014
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Každý vlastník obějektu má povinnost provádět speciální ochrannou dezinfekci, dezinsekci a deratizaci. Pokud dojde k zasažení objektu škůdcem “štěnice domácí”, je důležité neprodleně provést odborný zásah. Tento zásah nesmí provádět osoba, která k tomu není oprvněná. Správce objektu tedy “občasný postřik” profesionálními prostředky vykonávat nesmí. V případě, že problém se štěnicemi u Vás přetrvává a zodpovědné osoby tento problém nechtějí jakkoliv řešit, doporučujeme obrátit se na krajskou hygienickou stanici (např.: http://www.khsstc.cz).Přeji pěkný den.

Šíření štěnic

Vašková 16.12.2013
Dobry den, mam takovou prosbu. Dnes jsem se ocitla v byte kde meli byt stenice. Pry je uz meli vyhubit ale nevim presne jak je to dlouho. Byla jsem tam nejdele 5minut. A zajimalo by me, zda-li je naka pravdepodobnost, ze by jsem si nakou odnesla sebou..? Dekuji za odpoved.

Re: Šíření štěnic

Jakub 16.12.2013
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.Pravděpodobnost přenosu štěnice existuje, i když se v kontaminovaném (zamořeném) prostředí pohybujete po velmi krátkou dobu (v prostorách, kde jsou či byly štěnice). Doporučujeme po návratu domů veškeré oblečení přeprat na 55C po dobou 30 min., osprchovat se a zbytek věcí, které jste měla u sebe, přemrazit na -17C po dobu 30 min.Pěkný den.

Štěnice domácí nábytek z bazaru

Baruš 16.12.2013
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zkušených… Před měsícem jsme se se spolubydlícími přestěhovali do studentského bytu a já hloupá a naivní si koupila přes bazar na netu postel. Včera jsem zjistila, že tam máme štěnice a dnes tu byli deratizátoři, kteří vystříkali (nejdřív horkou párou pak chemikáliemi) celou postel prohlédli pokoj i byt, který je v pořádku, ale je prý nutný i druhé vystříkání a do té doby musím dělat štěnicím návnadu, ale já se té postele chci prostě zbavit. Nechci na ní spát, nechci jí mít v bytě, nechci ji už v životě vidět. Nechám ji odvézt na skládku. Tak se ptám, jestli je možné že by se ty mrchy i přes to teď schovaly v pokoji někam jinam a pak se mi eventuelně přemístily do nové postele…třeba jejich larvy nebo nymfy nebo něco takového? Vůbec tomu nerozumím ale chci jistotu, děkuji za odpověď.

Re: Štěnice domácí nábytek z bazaru

Jakub 16.12.2013
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.
Hubením štěnic se zabýváme několik let. Navštívili jsme mnoho napadených bytů, ale v žádném z nich jsme se nesetkali s tím, že by proti štěnicím zabraly prostředky koupené v drogerii. Naopak, ve většině případů byly rozehnány po celém bytě a technici měli mnohem více práce než při včasném zavolání odborníků.